Profil fotografa

 

Něco málo slov o mně...makrofotografii jsem propadl před několika lety, kdy jsem si zakoupil kompaktní ultrazoom Canon S5IS a makropředsádku Canon 500D. S touto technikou doposud fotím veškeré makrofotografie.  Ze všeho nejvíce mne fascinují VÁŽKY, kterým se věnuji asi nejvíce a které jsou v mé fotogalerii zastoupeny nejčastěji. Snažím se, aby fotografie měly emotivní náboj povzbuzený pestrostí barev a světelných reflexů, které dodávají fotografiím atmosféru a přibližují nám svět hmyzu v jiném pojetí. Díky optice lze vidět v makrofotografiích naprosto jiný svět. Nejčastěji fotím v lokalitách Štramberského arboreta a Choryňských mokřadů. Je to kombinace relaxu a adrenalinu.   

Něco o tom jak fotím...dá se říci, že nejvíce mne baví fotit fotografie naprosto surovým způsobem, tedy bez přisvícení a bez stínění....fotografuji z ruky a stativ používám jen velice vyjímečně. Jsem zastáncem toho, že jde o jakýsi lov...lovím světlo a barvy a snažím se čerpat z toho co je a nijak tomu nepomáhat. Také SW úprava fotografií je minimální...tak do jedné minuty. Používám Zoner 11, kterým fotografii jednouše vyloupnu na vystavování hodnou velikost. Osobně se SW úpravám nebráním, ale snažím se zachovat fotografii co nejpřirozenější a také to moc neumím...baví mne více fotit. Buď  to tam je...nebo není...ale fotografie je projev svobodného ducha a umění, takže se nebojím experimentu a jít za netradiční hranice. Stále více v makrofotografii lnu k její emotivní stránce, kdy je nosným prvkem škála barev, světelných reflexů, prostoru a kompozice.

A jak to chodí na vážkách...tak jde o to vymáchat se v močálu, být poštípaný navzdory repelentům, někdy je co dělat, abych neutopil techniku. Ale stojí to zato...

Vyhledávání

Kontakt

photo by chorche